undefined

Addendum to Orthonormal bases of regular wavelets in spaces of homogeneous type [Appl. Comput. Harmon. Anal. 34(2) (2013) 266–296]

Publiceringsår

2015

Upphovspersoner

Hytönen, Tuomas Pentinpoika; Auscher, Pascal

Organisationer och upphovspersoner

Helsingfors universitet

Hytönen Tuomas Pentinpoika

Publikationstyp

Publikationsform

Artikel

Moderpublikationens typ

Tidning

Artikelstyp

En originalartikel

Målgrupp

Vetenskaplig

Kollegialt utvärderad

Kollegialt utvärderad

UKM:s publikationstyp

A1 Originalartikel i en vetenskaplig tidskrift

Publikationskanalens uppgifter

Volym

39

Nummer

3

Sidor

568¿569

Publikationsforum

62082

Publikationsforumsnivå

2

Öppen tillgång

Öppen tillgänglighet i förläggarens tjänst

Ingen information

Parallellsparad

Okänd

Övriga uppgifter

Vetenskapsområden

Matematik

Publiceringsland

Förenta staterna (USA)

Förlagets internationalitet

Internationell

Språk

engelska

Internationell sampublikation

Ja

Sampublikation med ett företag

Okänd

Publikationen ingår i undervisnings- och kulturministeriets datainsamling

Ja